2007'den bu yana

Ekol İşitme Cihazları Satış ve Uygulama Merkezi; 2007 yılından bu yana işitme problemi ile ilgili çalışmalar yapıyor, hızlı, kaliteli, güvenilir ve memnuniyet öncelikli çözümler üretiyor

İşitme Cihazı İle İyi Duyabilmeniz İçin Tavsiyeler

İşitme cihazı satın almış olmak hemen çok iyi duyacağınız anlamına gelmiyor. Nasıl ki, işitme cihazı almadan önce bir takım araştırma test ve hassasiyetler gerekiyordu idiyse, cihazı iyi verimli ve uzun ömürlü kullanabilmeniz için de bir takım hususlarda hassa ve dikkatli olmak gerekiyor.   

 1. Yeni işitme cihazınızı ilk olarak sadece alıştığınız çevre içerisinde birkaç sureyle kullanın. Bu sayede kulağınız çok yönlü seslere alışacaktır ve beyniniz kullanılabilir ve kullanılamaz sesleri birbirinden ayırt etmeyi daha hızlı öğrenecektir.
 2. Değişik ses ortamlarına yavaş ve dikkatli bir şekilde girip adapte olmaya çalısın.
 3. İIk olarak sadece tek bir kişiyle konuşun. Sesi normal şiddeti ile algılamaya tekrar çalışın. Normalde fark etmediğiniz sesleri algılamayı deneyin.
 4. İşitme cihazınızla telefon görüşmesi yapmayı öğrenin. Telefon ahizesini
  doğrudan işitme cihazın mikrofonuna doğru tutun. Ötme (feedback) oluyorsa ahize ile cihaz arasındaki mesafeyi arttın.
 5. Televizyon ve radyo yayınlarının tadını Çıkarmaya başlayın. Hemen her şeyi anlamayı beklemeyin. Müzik veya sesli yayınlardaki ses şiddeti oynamaları nedeniyle, kulakları iyi duyan kişiler bile tüm sesleri rahatça algılayamaz.
 6. Bir konuşmaya katılmak istiyorsanız konuşan kişinin yakınına oturun. Karşınızdaki kişi ile göz teması kurun. Çünkü gözleriniz konuşulanları daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır.
 7. İşitme cihazınızı banyoda ve nemli ortamlarda saklamayın. Nem hassas cihazları kötü yönde etkileyecektir. Cihazınızı dikkatli tuttun ve asla düşürmeyin.
 8. İşitme cihazınızı uyurken kullanmayın.
 9. İşitme cihazını yağışlı havalarda korumaya almadan kullanmayın.
 10. Yeterli miktarda yanınızda yedek pil bulundurun.
 11. İşitme cihazları doğrudan vücut üzerinde taşındığından bakımının iyi yapılması gerekmektedir. Bakım malzemeleri nem alma(kurutma) ve kalıp yıkama setlerini kullanın.
 12. Ümraniye’nin ilk ve tek tam kapsamlı teknik servisimizde garanti dahilindeki işitme cihazınızı 6 ayda bir bakım ve kontrollerini hızlı, güvenilir ve ücretsiz bir şekilde yaptırabilirsiniz.
 13. Türkiye’nin her bölgesindeki kullanıcılara hizmet veren firmamıza garantisi bitmiş cihazlarınızı da merkezimize getirip ya da kargo ile gönderip hizmet alabilirsiniz.
×

Merhaba!

Canlı desteğe hoş geldiniz!
Aşağıdaki bölümden canlı yardıma ulaşabilir ya da mail üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

× Bize Danışın